A keddi veszteségek után - és a Fed friss gazdasági helyzetjelentése, a bézs könyv publikálása előtt - számottevő emelkedésbe váltottak a vezető tengerentúli részvényindexek. A hardvergyártók viszont a pozitív hangulat közepette kerültek lejtőre, miután a UBS elemzője - a pc-piac lassúbb növekedési kilátásaira hivatkozva - vételről tartásra minősítette le az Intel és a Hewlett-Packard papírjait. Egy leminősítés miatt veszítettek értékükből az autóalkatrész-gyártók részvényei is: a J. P. Morgan azt követően lépett így, hogy visszavett a második féléves autóeladási és -gyártási előrejelzéséből.
A pozitív New York-i start is közrejátszott abban, hogy a napközbeni veszteségekből kilábalva végül emelkedéssel tudtak zárni szerdán a vezető nyugat-európai részvényindexek. A FTSE-100 0,4, a DAX 0,8, a CAC-40 0,9 százalékkal került feljebb. Londonban a BP részvényeinek az adott lendületet, hogy a Fitch javított az olajcég minősítésén, a társaság pedig közölte, hogy a Mexikói-öbölben történt katasztrófáért nem egyedül felelős. A bankpapírok eközben Európa-szerte viszonylag gyengén szerepeltek a keddi eséseket követően. A befektetőket tegnap részben az bizonytalanította el, hogy az ír kormány bankmentő intézkedéseket jelentett be, aminek nyomán - miután ezek a lépések az államadósságot hizlalhatják - történelmi csúcsot döntött az ír cds-felár. Az sem adott éppen okot az örömre, hogy újabb bizonyíték érkezett a német gazdaság lassulására vonatkozóan: júliusban váratlanul csökkent az export. Jó hír ugyanakkor, hogy Portugália és Lengyelország is sikeresen levezényelt egy-egy államkötvény-aukciót.
