BUX 139790.13 0,12 %
OTP 45810 -0,35 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Régiós szinten is jó a Telekom osztaléka

Újra csak a Pannergy részvényeinek sikerült bekerülni a magyar tőzsdei papírok közül az Erste kedvenc részvényei közzé.

2010. szeptember 7. kedd, 23:00

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

Az osztrák Erste Bank szeptemberi összeállításában a 20 legjobban teljesítő részvény listáját a szerb Sojaprotein AD vezeti, miután a bank elemzése szerint az 1406 dináros célárfolyam több mint duplája a jelenleginek. Aki azonban esetleg túl kockázatosnak tartaná a szerb részvényeket, találhat bőven más 50 százalék feletti emelkedési potenciállal kecsegtető papírt. Ezek egyike az Erste szerint a Pannergy is. Az 50,7 százalékos várható emelkedés a kilencedik helyhez volt elég a listán, látni kell azonban azt is, hogy az elemzés még 815 forintos árfolyam mellett történt, ami a cég sikeres fúrásának bejelentésének a hatására már 860 forint környékére emelkedett.

A toplistán megtalálható még a Raiffeisen Bank 51,7 százalékos és az OMV közel 50 százalékos növekedési potenciállal. Csak az osztalékrészvényeket figyelembe véve viszont régiós szinten a Magyar Telekom lehet jelenleg a legjobb választás. Az Erste összefoglalója szerint ugyanis 2010-ben 11,2 százalékos hozamszinttel a magyar telekomcég vezeti a régiós listát.

Deák Bálint
Deák Bálint

Ez is érdekelhet