Első lépésben a cég 256 ezer darab ezer forint névértékű részvényét vezetik be - a társaság méretét figyelembe véve vélhetően a B kategóriába -, új részvényeket nem bocsátanak ki - mondta a Napinak Kincs István, az Őrmester Zrt. cég első embere. Így elsősorban reklámértéke lesz a társaság számára a tőzsdére lépésnek, amellett hogy ezután a kisebb részvényesek már szabadon kereskedhetnek a papírral. A 71 százalékos tulajdonrésszel rendelkező elnök ugyanis nem akar eladni részvényeiből. Azt, hogy milyen áron vezetik be a tőzsdére a részvényt, még nem lehet tudni, jelenleg ugyanis nem eldöntött, hogy az úgynevezett technikai árazást alkalmazzák vagy a piacra bízzák az árazást. Kincs a Napinak elmondta: óvatosak a tőzsdére menetellel, hiszen új terepre merészkednek, ugyanakkor akár fél éven belül részvénykibocsátás is lehetséges. A társaság ugyanis külföldön szeretne terjeszkedni, mivel a válságban sok olyan biztonsági cég van, amely komoly anyagi gondokkal küszködik, így jó felvásárlási célpontot jelenthet a számukra. Az Őrmester két céget már fel is vásárolt a közelmúltban és egy ügyfél-vásárlási akvizíciót is végrehajtott. Jelenleg három leányvállalata van külföldön, ebből a legnagyobb és a legjobban növekvő Szlovákiában. Emellett Romániában és Szerbiában van jelen. Az elmúlt három évben mintegy 100 millió forintot fordított a külföldi leányvállalatokra, mostanra azonban már pénzt termelnek ezek is - mondta az elnök.
Az Őrmester Zrt. anyavállalati szinten 1,6 milliárd forint árbevételt ért el tavaly, ez négyszázalékos csökkenést jelentett az egy évvel korábbihoz képest.
Ugyanakkor a leányvállalatokkal és az alvállalkozókkal együtt hárommilliárdra növekvő árbevétel már kisebb bővülés - mondta lapunknak Kincs. Az árbevétel döntő részét, mintegy 85 százalékát a vagyonőri feladatokból szerzi meg a cég, ugyanakkor foglalkozik távfelügyelettel, magánnyomozással, illetve saját fejlesztésű gps-telefonja forgalmazásával is, ami Kincs szerint egyedülálló a világon.
Az anyavállalat profitja tavaly 70 százalékkal esett vissza, ami mintegy 19 millió forintot jelentett. Az üzemi nyereség ennél kisebb mértékben, 36 százalékkal csökkent, 45,8 millió forintra, így a nettó profit visszaesésében nagy szerepet játszott a pénzügyi műveletek veszteségének a megduplázódása. Amint Kincs elmondta, nagy növekedésre az idén sem számítanak sem az árbevétel, sem a nyereség szintjén. A profit csökkenésében ugyanakkor a terjeszkedés is szerepet játszik - magyarázta a számokat az elnök. A társaság ugyanis a befektetői számára folyamatos bővüléssel akar vonzó lenni. Ez azt is jelenti, hogy a részvényeket nem osztalékpapírként akarják majd eladni, hanem az árfolyam emelkedésében bízhatnak az elnök szerint azok, akik vesznek majd a társaság részvényeiből.
A cég dolgozóinak jelenleg is felajánlották a részvények vásárlásának lehetőségét, mert első körben őket akarják a papírokhoz juttatni, ugyanakkor az árat Kincs nem akarja nyilvánosságra, hozni, hogy az ne befolyásolja a tőzsdei bevezetést. A cégnek már jelenleg is 45 kisrészvényese van, akik főleg a cég munkatársai, csak néhány külsős van köztük. A cég saját tulajdonában is van nyolcszázaléknyi, azaz mintegy 20 millió forint névértékű részvény. A Napi kérdésére, hogy ettől megválnának-e a tőzsdei bevezetéskor, az elnök azt mondta, hogy megfelelő áron igen. Ha például a névérték tízszeresén forogna a részvény, két perc gondolkodás után vélhetően odaadnám a csomagot - mondta Kincs.
