BUX 139790.13 0,12 %
OTP 45810 -0,35 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Felére esett a Fevita profitja

2010. augusztus 31. kedd, 23:00

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

Annak ellenére, hogy idén az első félévben 11 százalékkal tudta növelni nettó árbevételét a Székesfehérvári Hűtőipari Nyrt., az üzemi profitja közel 40 százalékkal, 286 millió forintra csökkent. Ez főleg annak tudható be, hogy a 2,7 milliárd forint árbevételhez közel 2,2 milliárd forint értékesítési költség párosult, ami a kiadás tekintetében 22 százalékos növekedést jelentett. Bár a pénzügyi soron az első félév végén 54 millió forintos veszteséget mutatott ki a Fevita gyártója, szemben az egy évvel korábbi 94 millióval, az egyedi tételek csökkenése miatt a 110 millió forintos nettó eredmény mintegy 45 százalékkal lett kisebb a tavalyinál.

Deák Bálint
Deák Bálint

Ez is érdekelhet