Jelentős fordulat következett be kedden a magyar tőzsdén, ami akár jó jel is lehet arra vonatkozóan, hogy az elkövetkező napokban emelkedés jöhet a piacon. A nagy kérdés az lesz, hogy a szabadságukról lassan visszatérő nagyobb portfóliómenedzserek is emellett teszik-e le majd a voksukat.
Mindenesetre a nap elején induló nagyon nagy pesszimizmusban 4431 forintig leeső OTP árfolyama délutánra szárnyakat kapott, miután a vártnál jobb amerikai makroadat hatására erősödő euró a forintot is drágította. Az OTP így napon belül több mint 8 százalékot tudott emelkedni, amire már régen volt példa. A 4790 forintos napi maximumot jelentő záróára 3,7 százalékos növekedést jelentett a hétfőihez képest. A képet egyedül az árnyalja, hogy a bankrészvény forgalma nem volt túl nagy, a 15 milliárd forintot sem érte el. A napi maximumon záró BUX is 4,4 százalékot nőtt napon belül, miután a chartja hasonló ívet írt le az OTP-vel. A 22 561,54 pontos utolsó érték 2,7 százalékos pluszt jelentett egy nap alatt.
A decemberi határidő ugyanakkor nem követte a BUX szárnyalásának mértékét, a 22 577 pontos utolsó értéke csupán 1,7 százalékos pluszt jelentett, és így a kamattartalom is gyakorlatilag nullára olvadt.
Az OTP mellett a többi vezető részvény is jól szerepelt, a Mol 2,3 százalékkal, 21 000 forintra, a Magyar Telekom 2,4 százalékkal, 688 forintra emelkedett.
A Richter befektetői is gyorsan elfelejtették az előző napi rossz teszteredményt, a részvény így közel 3 százalékkal, 46 900 forintra drágult. Ezzel szemben a szektortárs Egis 0,5 százalékot veszített értékéből, ez 20 300 forintos záróárat takart. Az FHB ugyanakkor 6,3 százalékos emelkedésével még az OTP-t is lepipálta, így 1198 forinton fejezte be a napot.
A várakozásoknak megfelelő gyorsjelentést közlő Állami Nyomda 2 százalékkal emelkedett, ugyanakkor az AAA Auto a piaci hangulattal szemben 5,5 százalékkal értékelődött le.
