BUX 139790.13 0,12 %
OTP 45810 -0,35 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Levelezik a Szurguttal a MEH

2010. augusztus 30. hétfő, 23:00

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

A Magyar Energia Hivatal (MEH) levélben válaszolt az orosz Szurgutnyeftyegaznak arra a kérésére, hogy az energiahivatal ne szüntesse be azt az eljárást, amely az oroszok számára biztosíthatná a bejegyzést a Mol részvénykönyvébe - írja az MTI-Eco. A levél tartalmát ugyan az energiahivatal nem hozta nyilvánosságra, de az azért nagy meglepetés lenne, ha most hirtelen engednének az oroszok kérésének. A Szurgutnyeftyegaz az ügyben pert is indított, amelynek az első tárgyalása december 3-án lesz a Fővárosi Bíróságon. Szintén a Mollal kapcsolatos hétfői hír, hogy a Concorde brókerház megemelte 2011-es üzemieredmény-várakozását a vártnál nagyobb kitermelési volumenek és az erősebb dollár hatására. Ennek eredményeként az év végi reális célárukat 21 450 forintról 23 340 forintra emelték, míg 2011 végére 25 670 forintos Molt várnak.

Deák Bálint
Deák Bálint

Ez is érdekelhet