Több mint 32 százalékkal esett vissza a Konzum árbevétele az idén az első félévben, így 2,9 milliárd forintot tett ki. A válságban megtépázott árbevétel megmutatkozik az üzemi veszteségben is, hiszen az az egy évvel korábbi 72,2 millió forintról 82,9 millióra nőtt. A bevételnél kisebb mértékű veszteségnövekedés annak tudható be, hogy az eladott áruk beszerzési értéke nagyobb mértékben esett vissza az árbevételnél. Mivel a pénzügyi műveleteken elszenvedett vesztesége mínusz 100 millió forintról 69 millióra csökkent, így a cég tényleges vesztesége is mérséklődött, 173 millióról 151 millió forintra. A gyorsjelentés szerint a 2010-es év fő célkitűzése a leányvállalatok likviditásának megőrzése lesz. A Konzum arra is felhívja a figyelmet, hogy az év végéig az építőanyag-kereskedelemben a kockázatok további növekedése prognosztizálható, a gazdasági válság mélypontja azonban az idei évre várható.
