BUX 139790.13 0,12 %
OTP 45810 -0,35 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Kötvények felé fordultak a befektetők

2010. augusztus 29. vasárnap, 23:00

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

Ismét a kötvényalapok felé fordultak a befektetők az augusztus 25-ével végződő héten az EPFR Global adatai szerint, miután a vártnál rosszabb amerikai, kínai és japán gazdasági adatok hatására ezekbe csoportosították át pénzüket a különféle részvényalapokból. A recesszió kiújulása feletti aggodalmak folytán az amerikai részvénypiaci alapokból 5,4 milliárd dollárnyi tőkét vontak ki, míg a feltörekvő piaciakba áramló pénzmennyiség négy hónapja nem látott mértékűre zsugorodott. Ezzel szemben az amerikai kötvényalapok 2,5, míg feltörekvő társaik egymilliárd dollárnyi tőkét vontak be. Összességében az EPFR által követett részvénypiaci alapokból 7,13 milliárd dollárnyi pénz áramlott ki a hét során, míg a különböző kötvényekbe fektető instrumentumok, illetve pénzpiaci alapok 5,15 milliárddal gyarapodtak.

Józsa Bernát
Józsa Bernát

Ez is érdekelhet