Erőteljes bizonytalankodással kezdtek az amerikai tőzsdék pénteken, sőt Ben Bernanke szavaira először a minimális pluszból mínuszba is fordultak az indexek, a Fed elnöke ugyanis lassú kilábalásról beszélt. A befektetők ugyanakkor lassan megnyugodtak és az elnök bejelentése - amely szerint még mindig kész a Fed segíteni a piacokon - lassan megindította a vételi kedvet. A drágulás végül a nap végéig kitartott, amiben segített a várakozásoknál jobb GDP-adat is. Az irányadó indexek közül a Dow Jones, az S&P 500 és a Nasdaq indexe is 1,7 százalékos pluszban fejezte be a kereskedést. A Dow ismét 10 000 pont felett tudott zárni, igaz, csak 150 ponttal. A nap egyik nyertese a pénzügyi szektor volt, de az energiaszektor is szépen teljesített, köszönhetően az olajár megugrásának. A kereskedési nap egyik fontos vállalati híre volt, hogy az Intel profitfigyelmeztetést tett közzé. Csökkentette ugyanis a harmadik negyedévre vonatkozó bevételvárakozását, a menedzsment 11 milliárd dolláros bevételt vár, míg a korábbi prognózis 11,2-12,0 milliárd dollár volt. A vállalat szerint ennek az az oka, hogy a személyi számítógépek kereslete a vártnál gyengébbnek bizonyult. A kezdetben mínuszban forgó részvények esetében azonban később a jó hangulat lett uralkodóvá, a napot végül 0,6 százalékos pluszban zárta a társaság. Folytatódik a felvásárlási csata a HP és a Dell között, az árfolyamokat azonban ez most már nem mozgatta meg lényeges mértékben. A nyugat-európai értéktőzsdék is bizonytalankodtak egész nap, végül azonban Európában is a vevők győztek. A nap végére a londoni irányadó mutató, az FTSE-100 0,9 százalékkal, 5201,56 pontra emelkedett, a DAX-30 0,7 százalékkal, 5951,17 pontra kapaszkodott fel. Párizsban a CAC-40 0,9 százalékkal, 3507,44 pontra növekedett.
