BUX 139790.13 0,12 %
OTP 45810 -0,35 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Amerika segített a BUX-on

2010. augusztus 29. vasárnap, 23:00

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

A nap végén hirtelen megugrott a magyar tőzsde indexe, annak ellenére, hogy az amerikai jegybankelnök nyilatkozata elég vegyes híreket tartogatott. Jó hír volt viszont, hogy a felülvizsgált amerikai GDP-növekedés a vártnál magasabb lett. A BUX 1,3 százalékos emelkedéssel, 22 024,37 ponton zárt, ami a napi maximumot jelentette. A részvénypiac forgalma 16,3 milliárd forint volt, a vezető részvények közül csak az OTP árfolyama esett az előző napi záráshoz képest, a bankrészvény piacán továbbra is masszív eladói nyomás volt. Ennek oka a nagyon magas svájcifrank-árfolyam lehet, mivel más egyéb rossz hír a részvénnyel kapcsolatban nem jelent meg. Az utolsó, 4500 forintos érték 1,4 százalékos mínuszt jelentett, a nap végi szárnyalás a bankrészvényt hidegen hagyta. Szárnyakat kapott viszont az elmúlt időszak egyik legstabilabbnak tekinthető részvénye, a Mol. Az olajtársaság papírja 2,5 százalékkal, 20 850 forintra erősödött, úgy, hogy az utolsó pillanatokban rántottak rajta több mint 250 forintot. A Magyar Telekom ára két százalékkal, 678 forintra nőtt, a befektetőket úgy látszik, egyelőre nem érdekli, hogy a magyar állampapírhozamok emelkednek, és egyre többen várnak kamatemelést. A Richter szintén két százalékkal emelkedett, záróára így 45 900 forint lett. A másik gyógyszeripari részvény, az Egis 1,5 százalékkal, 20 680 forintra növelte értékét. A kis és közepes részvények indexe, a BUMIX 1996,7 ponton zárt, ami 0,2 százalékos emelkedést jelent. A kisebb részvényeknél elég vegyes mozgások voltak, a Graphisoft Park például 4,5 százalékkal drágult, míg a Danubius 2,4 százalékkal, 4195 forintra esett vissza, a FreeSoft pedig ennél is többel, 3,5 százalékkal csökkent. A gyorsjelentést követően nem mozdult az econet, 98 forinton stagnált.

Deák Bálint
Deák Bálint

Ez is érdekelhet