Szembe ment a világgal szerdán a pesti parkett, az emelkedést viszont komoly forgalom nem támogatta. A magyar tőzsde zárásakor az európai indexek és az amerikai tőzsdék is mínuszban álltak, így a BUX 0,7 százalékos emelkedése érdekes volt. Az optimizmus azonban nem túl nagy, amit az mutat, hogy a prompt index utolsó, 21 743 pontos értékét csupán 100 ponttal haladta meg a decemberi BUX-lejárat zárása. A rossz nemzetközi hangulat egyedül az OTP részvényére ragadt rá. A bankpapír ugyan a nap elején még 4700 forint felett is megfordult, a nap végére azonban az elszálló svájci frankot és az elromló nemzetközi hangulatot már nem tudta ellensúlyozni a bank vezérigazgatójának lapunknak adott optimista interjúja. A bankpapír így 2 százalékkal, 4570 forintra esett vissza zárásra, a napi minimumot azonban a 4500 forintos szint jelentette. A többi vezető részvény azonban emelkedett, ami vélhetően annak volt köszönhető, hogy az elmúlt napokban több vételi ajánlás is érkezett a Richterre és a Molra. A legtöbbet a Richter drágult, amely 2,2 százalékkal,
44 900 forintra emelkedett szerdán, vélhetően annak hatására, hogy a Deutsche Bank
55 000 forint fölé húzta célárfolyamát. Az Egis, amelyet szintén vételre ajánlott a német bank, 3,5 százalékkal száguldott felfelé, ez 20 500 forintos utolsó értéket jelentett. A Mol jegyzése 0,7 százalékkal, 20 350 forintra nőtt, míg a Magyar Telekom 2 százalékkal, 667 forintra drágult. A rossz külső környezet ellenére elég jó gyorsjelentést publikáló Fotex árfolyama 0,8 százalékkal, 404 forintra emelkedett.
