BUX 139790.13 0,12 %
OTP 45810 -0,35 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

A Chi-X-re pályázik a Bats

2010. augusztus 25. szerda, 23:00

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

A Chi-X Europe elektronikus kereskedési platform (mtf) részleges vagy teljes felvásárlásáról kezdődtek puhatolódzó tárgyalások a társaság bejelentése szerint. A Bloomberg ügyhöz közeli forrásoktól úgy értesült, az érdeklődő fél a harmadik legnagyobb amerikai értéktőzsdét, illetve a Bats Europe mtf-et is üzemeltető Bats Global Markets lehet. A két, 2007-ben a részvénykereskedés EU-s liberalizálása folytán létrejött társaság összefogva a jelenlegi piacvezető LSE-csoportot is megszorongathatja forgalom terén. Az mtf-ek alacsonyabb díjaikkal és gyorsabb kereskedési rendszerükkel komoly konkurensei ugyanis a hagyományos értéktőzsdéknek. A második negyedévben 482 millió eurós forgalmat bonyolító Chi-X Europe a Euronextet és a Deutsche Börsét már önmagában is megelőzi.

A hagyományos tőzsdék konszolidációja februárban átterjedt az mtf-ekre is, amikor az LSE többségi tulajdonrészt szerzett a Turquoise-ban. A Chi-X és a Bats esetleges házassága nagyban függhet öt közös tulajdonosuk, a Bank of America-Merrill Lynch, a Citi, a Credit Suisse, a Getco, illetve a Morgan Stanley elképzeléseitől is. A két platform egyesülésével osztozhatnának ugyanis többek közt a termékfejlesztési és elszámolási költségeken is.

Józsa Bernát
Józsa Bernát

Ez is érdekelhet