BUX 139790.13 0,12 %
OTP 45810 -0,35 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Trenddel szembe ment a Richter

2010. augusztus 24. kedd, 23:00

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

A kedvezőtlen nemzetközi hangulat és a forinttal szemben a csúcsa közelébe erősödő svájci frank miatt nagyot zuhant az OTP kedden, ráadásul növekvő forgalom mellett. A bankrészvény ugyanis 4,9 százalékkal, 4665 forintra esett, napközben azonban ennél alacsonyabban, 4602 forinton is megfordult. Az OTP a nap vesztese címét is elnyerte, hiszen csak az illikvid Externet esett többet, igaz, az 12,6 százalékot veszített értékéből.
A többi nagyobb részvény közül a Mol 1,9 százalékkal, 20 200 forintig csökkent. Érdekes módon a kamatemelés réme nem rengette meg a Magyar Telekomot, a napközben sokáig pluszban lévő részvényt a nap végén nyomták le, s végül 0,9 százalékos mínusszal, 654 forinton zárt. Ez azonban elmaradt a BUX 1,5 százalékos csökkenésétől, aminek következményeként a vezető index 21 597 ponton fejezte be a napot, ami jó teljesítménynek számított a világ tőzsdéit elnézve.

A kosár jó szereplése főleg a Richter teljesítményének volt betudható, a gyógyszergyártó ugyanis 2,6 százalékkal, a trenddel szemben, hír nélkül tudott emelkedni 43 945 forintra. Érdekes módon a kisebbik szektortársra nem ragadt át a jó hangulat, az Egis 1,5 százalékkal, 19 800 forintra esett.

Deák Bálint
Deák Bálint

Ez is érdekelhet