BUX 139790.13 0,12 %
OTP 45810 -0,35 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Venni kell a Molt a KBC szerint

2010. augusztus 23. hétfő, 23:00

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

A KBC Securities elemzői 27 százalékkal, 24 000 forintra emelték a Mol-részvényekre vonatkozó célárfolyamukat, s az eddigi tartás helyett immár a papírok vásárlását javasolják. A cég elemzői arra hivatkozva javítottak ajánlásukon, hogy szerintük egyre nagyobb a valószínűsége, hogy a Mol teljesíti a következő években a menedzsment terveit. Az elemzés ezen felül a részvény értékelésénél figyelembe vette a kurdisztáni Shaikhan és az Akri Bijeel olajmezők potenciális értékét is. Az elemzés szerint a Mol kutatási projektjeiből származó kitermelésnövekedés több mint ellensúlyozni tudja majd a következő években a hazai és a horvát kitermelés várható csökkenését. Pozitív meglepetést jelenthet az Akri-Bijeel-1 mező teszteredményeinek heteken belül várható bejelentése, a KBC szerint könnyen az elemzői várakozásokat meghaladó eredményekről adhat majd az olajcég számot. Az előzetes becslések szerint a mező értéke 440-620 millió dollár lehet, a KBC 575 millió dollárral számol. A magasabb várható kitermelés fényében a KBC elemzői emelték üzemi eredményre vonatkozó előrejelzésüket a 2011-2013-as időszakra 8-11 százalékkal, ugyanakkor a nettó profitra vonatkozó várakozásukat az idei évre csökkentették a második negyedéves devizaveszteségek miatt. A Mol-részvények árazása a fentiek figyelembevételével vonzó a régiós szektortársakéhoz képest, a 2011-es 5,8-as EV/EBITDA és 8,4-es P/E egyaránt diszkontot jelez.

Lovas-Romváry András
Lovas-Romváry András
Deák Bálint
Deák Bálint

Ez is érdekelhet