A Budapesti Értéktőzsde irányadó indexe nem egészen 0,2 százalékkal, 21 917 pontig ereszkedett le hétfőn. A New York-i és a nyugat-európai tőzsdeindexek pénteki lejtmenetét követve rögvest mínuszban kezdett a BUX a hosszú hétvége után. A mutató napközben többnyire a negatív tartományban tartózkodott, ám a zárás előtt 22 100 pont közelébe erősödött. A bizonytalan nemzetközi hangulatban a régiós társaknál rosszabbul teljesített hétfőn a magyar részvénypiac; a forgalom nem sokkal haladta meg a 10 milliárd forintot. A blue chipek felemásan teljesítettek; a Mol vezette az emelkedést, másfél százalék körüli drágulással 20 600 forintig jutott a jegyzése. Az olajpapír forgalma azonban nem volt túlságosan nagy, a részvényre mintegy 650 millió forint értékben születtek kötések. Az OTP Bank részvénye 1,7 százalékkal, 86 forinttal, 4904 forintig csökkent; a bankpapír az egész napot az előző tőzsdenapi záróára alatti sávban töltötte. Az MTelekom árfolyama több mint 1 százalékkal került lejjebb, így a zárásban 660 forinton forgott a papír. A Richter jegyzése viszonylag jelentős érdeklődés mellett délelőtt inkább lefelé, délután pedig fölfelé tartott, ami végül változatlan, 42 850 forintos árat eredményezett, bár a nap vége előtt nem sokkal 43 500 forinton is forgott. Stagnált az econet árfolyama is, miután a cég bejelentette, a Neo FM-üzemeltető 75 százalékának eladása lezárult. Viszonylag sokat kereskedtek az RFV, a KEG, illetve az Egis részvényeivel is, melyek így 1-1 százalék körül, illetve 0,3 százalékkal drágultak. A legnagyobb pozitív mozgást az AAA 10 százalék fölötti emelkedése jelentette, bár a papír forgalma meglehetősen szerény volt. A másik végletet az Elmű képviselte, de a négy és fél százalék körüli gyengülés szintén minimális forgalomban ment végbe.
