BUX 139790.13 0,12 %
OTP 45810 -0,35 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Elsőbbségi részvényt is kibocsát a GM

2010. augusztus 22. vasárnap, 23:00

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

A GM múlt szerdán az amerikai felügyelethez beadott részvénykibocsátási tájékoztatójából kiderül, hogy törzsrészvények mellett elsőbbségi papírokat is piacra dob a társaság - írta a Wall Street Journal. Bár a pontos mennyiség és a jegyzési árfolyamsáv egyelőre ismeretlen, az ügyhöz közeli források szerint az IPO 10-15 milliárdos léptékű lehet majd. A törzsrészvények eladói oldalán a 61 százaléknyi pakettje első ötödét értékesítő amerikai pénzügyminisztériumon kívül a 17,5 százalékot birtokló UAW szakszervezet egészségpénztára is részt vesz majd. A szavazati joggal nem járó elsőbbségi papírok egyelőre ismeretlen mértékű fix osztalékot fizetnek majd és egy adott lejárati napon törzsrészvényekre váltódnak. A prospektus 16 oldalon át részletezi a kockázatokat is, amelyek közt jó néhány említésre méltó akad. Bár az amerikai autópiac idén már a javulás jeleit mutatja, közel sem biztos, hogy a nemzetközi klíma is ilyen mértékben javul majd (az európai üzletágtól jövőre remélik, hogy nyereségbe fordul, ám elemzők szerint erre koránt sincs garancia). A legbizarrabb kockázati tényező ellenben az, hogy a társaság nem tudja szavatolni pénzügyi kimutatásai pontosságát, a belső kontroll hiányosságai miatt. Ugyan bizonyos intézkedéseket tettek már ezek kikü­szöbölésére, élesben csak jövőre tudják tesztelni ezek hatékonyságát, az éves eredmények összevetésekor.

Józsa Bernát
Józsa Bernát

Ez is érdekelhet