Az RFV csoportszinten 2,65 milliárdos árbevétel mellett 482,6 millió forintos adózott nyereséget ért el az első félév során - derül ki a társaságnak a BÉT honlapján közzétett jelentéséből. Ez a bevételeknél duplázódást, míg a profitnál triplázást jelent. A növekedés mögött a jelentés szerint a gyergyói projektből, illetve a Fejér megyei beruházás második ütemének elkezdéséből származó bevételek állnak. Közel 50 millió forinttal javította az időszak pénzügyi eredményét, hogy a társaság értékesítette az alaptevékenységhez nem kötődő részesedéseit.
EBITDA-szinten a társaság ugyan közel 90 százalékos javulást ért el a bázisidőszakhoz képest, a 781 millió forintos érték azonban a Fejér megyei projekt csúszása miatt 15 százalékkal elmarad a menedzsment korábbi várakozásától. Az RFV egyúttal azt is bejelentette, a PSZÁF engedélyezte a társaság számára, hogy egy éven belül összesen tízmilliárd forint értékben nyilvánosan kötvényt bocsásson ki. A menedzsment a kibocsátások sorozatát szeptemberben indítja el, a program részleteit később, az első sorozat meghirdetésekor hozza nyilvánosságra.
