BUX 139790.13 0,12 %
OTP 45810 -0,35 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Apácák és állatorvosok is perlik a Morgan Stanleyt

2010. augusztus 16. hétfő, 23:00

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

Csoportos pert indított egy 88 sértettet - többek közt két ír apácazárdát és az ír állatorvosok jótékonysági alapítványát - képviselő ügyvédi iroda a Morgan Stanley ellen Londonban - írta a Wall Street Journal. A kereset szerint az amerikai pénzintézet egy befektetés kapcsán saját érdekeit figyelem előtt tartva szegett szerződést, amivel csaknem ötmillió eurós (a teljes befektetett összeg 80 százalékára rúgó) kárt okozott a felpereseknek. A befektetők még 2005-2006 között vásároltak kötvényeken alapuló származékos termékeket összesen 5,9 millió euró értékben.
A négy éven keresztül 6,25 százalékos kamatot fizető értékpapírok értékesítésekor a Morgan Stanley vállalta, hogy a mögöttes kötvények bóvlivá minősítése esetén azokat azonnal eladják, a befolyó összeget pedig szétosztják a befektetők közt, és a pénzintézet is lényegesen alacsonyabb visszaváltási díjban részesült volna. A pénzügyi válság folytán végül 2009 januárjában le is minősítette az S&P a mögöttes kötvényeket, a Morgan azonban csak júniusban váltotta vissza azokat. Ráadásul az eszközöket egy leányvállalata vásárolta meg a névérték 42,75 százalékán, így az azóta duplázódó árfolyam áttételesen a Morgan Stanley könyveit hizlalja. Ezért az apácákkal megerősített befektetőcsoport most ötmillió eurónyi kár kamattal megtoldott összegét próbálja elperelni a pénzintézettől.

Józsa Bernát
Józsa Bernát

Ez is érdekelhet