A General Motors 2004 óta a legjobb második negyedévet zárta, 33 milliárd dollár összegű bevételein 1,3 milliárdos profitot realizált, szemben a tavalyi (csődvédelembe csúszás előtti) időszakban elszenvedett 13 milliárdos veszteséggel - írta a Wall Street Journal. Ezzel hat éve először sikerült két egymást követő negyedévet nyereséggel zárnia, igaz, az április-júniusi időszak eredménye így is csak fele a Ford 2,6 milliárd dolláros nyereségének. Ennek ellenére a pluszos első félév komoly fegyverténynek bizonyulhat az ősszel esedékes IPO előtt, amelyhez források szerint pénteken adhatják be a felügyeletnek a kibocsátási tájékoztatót jóváhagyásra. A tervek szerint az amerikai pénzügyminisztérium 61 százalékos tulajdonrészének első részletét 12-16 milliárd dollár értékben értékesítenék a novemberi időközi választások előtt, amivel az állami tulajdon 50 százalék alá csökkenne. Ezzel a tavaly 50 milliárd dolláros állami segítséget kapott és a csődvédelmi eljárásból az év elején kikecmergő társaság IPO-ja a Visa tavalyelőtti 19,7 milliárdos kibocsátása után a második legnagyobb ilyen tengerentúli ügylet lehetne. Mindenesetre a befektetők egyik fő kérdése, miszerint ki kerül a nyugdíjba vonuló Ed Whitacre vezérigazgató helyére, tisztázódott. A GM ugyanis csütörtökön bejelentette, hogy szeptember elsejétől Daniel Akerson igazgatósági tag, a Carlyle Group ügyvezető igazgatója veszi át a tisztséget.
