A Raiffeisen szerint a vártnál később kezd kamatemelésbe az MNB, így a bank szakértői vételre ajánlják a magyar állampapírokat. Magyar állampapírok vásárlására buzdítja a befektetőket a Raiffeisen Zentralbank Österreich (RZB) - számolt be a Bloomberg. Az indoklás szerint arra számít a bank, hogy az MNB később kezd kamatemelésbe, mint amire a piacok számítanak. A piacok ma a harmadik negyedévben kezdődő kamatemelési ciklust árazzák, azonban ezeket a várakozásokat túlzónak ítéli a RZB. Várakozásaik szerint az MNB nem változtat a monetáris politikán mindaddig, amíg az IMF-EU megállapodások nem születnek meg, illetve nem alakul ki a jövő évi hiánycél.
