BUX 139790.13 0,12 %
OTP 45810 -0,35 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Eladta a NeoFM többségét az econet.hu

Sales house modellre épülő együttműködést alakított ki a Geomédia-csoporttal az econet.hu és egyben eladta a NeoFM-et üzemeltető cég 75 százalékát 530 millió forintért.

2010. augusztus 8. vasárnap, 23:00

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

Új társaságot alapít az econet.hu saját médiaportfóliójának és a Geomédia Zrt. portfóliójának értékesítésére, az új cég neve EMG Sales House Kft. lesz - jelentette be az econet.hu múlt hét pénteken azután, hogy együttműködési megállapodást kötött a Geomédia Zrt.-vel, hogy elősegítsék a koncentrált értékesítést. A sales house-on keresztüli hatékony értékesítés garanciája az econet szerint az, hogy a tartalom-előállításhoz a média-portfólióelemek esetében tulajdonosként is kapcsolódnak. A közös sales house-ként megalakuló társaság 74 százaléka az econet tulajdonában lesz. Az új értékesítési céget Kádár Tamás vezeti majd. A két portfólió összevont értékesítése évente további csaknem 500 millió forinttal járulhat hozzá a csoport árbevételéhez - közölte a Napival az econet.hu.

A társaság egyben azt is bejelentette, hogy lezárult a korábban meghirdetett zártkörű tőkeemelés az econetnél, amelynek keretében egymilliárd forint friss forrást vontak be. A zárt körben meghívott tőkeemelő a Stirling Investments Kft. volt, amely a korábban bejelentett szándéka szerint az újonnan kibocsátott részvényeket szakmai befektetőnek akarja majd értékesíteni - áll az econet közleményében. Az egymilliárd forintért cserébe 9 010 000 darab új econet.hu-részvényt kaptak.

A tőkeemelésből származó egymilliárd forintból az econet ötmillió forintról 705 millió forintra emelte a NeoFM-et üzemeltető FM1 Zrt. alaptőkéjét. Ugyanakkor az EMG pénteken értékesítette a NeoFM-et üzemeltető FM1 Kommunikációs és Kulturális Zrt. 75 százalékát 530 millió forintos vételáron. Az országos kereskedelmi rádiót üzemeltető társaság vevője az FM1 Friends Kft., amelynek tulajdonosai magyar magánszemélyek: Székely Gábor (95 százalék) és Horváth László (5 százalék). A tulajdonosváltozással az operatív vezetésben is változás történik, az FM1 Zrt. vezérigazgatói feladatait a jövőben Székely Gábor látja el. Mint ismeretes, Székely a kilencvenes évek elején Demszky helyettese, az utóbbi években pedig a Szerencsejáték Zrt. vezérigazgatója volt, így a pályamódosítás legalábbis figyelemre méltó. Horváth László pályáját az egykori Esti Hírlap újságírójaként kezdte, immár másfél évtizede a korábban a Magyar Tőkepiacot is kiadó Geomédia Kiadó fő tulajdonosa.
Az értékesítéssel a szolid, de stabil megtérülést jelentő rádiót üzemeltető társaságban ezzel az econet.hu tulajdonhányada a befolyásoló részesedés alá csökken - írta közleményében a tőzsdei társaság (ezzel eleget tesznek a törvényi előírásoknak), ugyanakkor a rádió reklámidejének kizárólagos értékesítési joga a műsorszolgáltatási jogosultság teljes időtartamára továbbra is a cég többségi tulajdonában marad. A sales house-on keresztül az értékesítés árbevétele teljes egészében megjelenik az econet.hu konszolidált számaiban.

Deák Bálint
Deák Bálint

Ez is érdekelhet