BUX 139790.13 0,12 %
OTP 45810 -0,35 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Amerikából kapott pofont az OTP

2010. augusztus 8. vasárnap, 23:00

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

A délutáni amerikai munkanélküliségi adat hatására a negatív tartományba zuhant a BUX és a vezető papírok többsége. A Budapesti Értéktőzsde irányadó indexe 0,4 százalékos gyengüléssel, 22 900 pont környékén zárt pénteken; a mutató a délutáni amerikai adat publikálásáig emelkedést mutatott. Bár a zárás előtt fél órával még pluszba jutott az index, utána ismét lefelé indult, és mintegy 80 ponttal zárt napi mélypontja fölött. A forgalom nem volt jelentős, a 20 milliárd forintot sem érte el.

A térségben a BÉT volt a leggyengébb szereplő: az irányadó prágai és varsói index is enyhe pluszban tudott zárni. A vezető papírok vegyesen teljesítettek; míg a Mol és a Richter részvénye drágult, addig az OTP és az MTelekom árfolyama csökkent. A bankpapír jóval 2 százalék fölötti gyengülése 5278 forintos árat eredményezett a kereskedés végére, ami nem jelent túl sok jót a folytatásra. Ezzel ugyanis technikailag könnyen behalt kitörésről beszélhetünk a bankrészvény esetében. A BUX-hoz hasonlóan egyébként a fontos tengerentúli adatközlés előtt még pluszban volt az árfolyam. A Mol ugyanakkor 0,7 százalék körüli emelkedéssel, 20 650 forintig jutott, igaz, korábban 20 800 forinton is megfordult. A Richter is előző napi záróértéke fölött fejezte be a pénteket; 0,3 százalékkal,

46 500 forintig drágult. Az MTelekom-papír egy százalék közeli süllyedés után 674 forintig ereszkedett le. A második legnagyobb forgalmú papír ezúttal az Egis volt, amely 21 ezer forintig kúszott föl. A gyakorlatilag alig kereskedett Bookline-részvényt nem számítva az RFV teljesített legjobban, 2 és fél százalékkal erősödve. A gyengülő jegyzésű papírokra - a blue chipeket leszámítva - ugyancsak alig született kötés.

Deák Bálint
Deák Bálint

Ez is érdekelhet