A PannErgy csoportszinten 111 millió forintos nettó veszteséggel zárta az első félévet, szemben a tavalyi azonos időszak 114 millió forintos nyereségével - derül ki a társaság BÉT-en közzétett jelentéséből. Ez 130 milliós negatív eredményt jelent a második negyedévre vetítve. Az első félév kedvezőtlen eredményében jelentős szerepet játszhatott a pénzügyi műveletek 376 millió forintos vesztesége, ami 338 millió forinttal marad el az egy évvel korábbi hasonló időszak értékétől. A pénzügyi soron leginkább a forint euróval szembeni 25 forintos gyengülése hagyott nyomot, melynek eredményhatása meghaladja a 400 millió forint veszteséget is. Ezen felül a Synergon-részvények árfolyamának közel 100 forintos esése is közel 135 millió forintos veszteséget okozott. A társaság konszolidált árbevétele 7,3 milliárd forintot tett ki az első félévben. A tavalyi azonos időszakhoz képest csaknem 20 százalékkal magasabb érték azonban elsősorban a Pannunion-csoport kiemelkedő teljesítményének tudható be.
