BUX 139790.13 0,12 %
OTP 45810 -0,35 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Pályázatot nyert az RFV Gyergyószentmiklóson

Az RFV elnyerte az általa korszerűsített gyergyószentmiklósi távfűtő rendszer hosszú távú üzemeltetésére kiírt koncessziót, és a hasonló tárgyban kiírt, korábban bejelentett zilahi pályázat mellett Marosvásárhelyen is szerencsét próbál.

2010. július 21. szerda, 23:00

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

A gyergyószentmiklósi önkormányzat távfűtési rendszerének megújítására és üzemeltetésére kiírt koncessziós pályázatot az RFV kizárólagos tulajdonában lévő leányvállalat nyerte meg - jelentette be a társaság. Az RFV az önkormányzat által tulajdonolt közművállalattal egy évvel ezelőtt kötötte a távhőrendszer fejlesztésére az első projektszerződését. A mostani koncessziós pályázaton elnyert megbízás a rendszer korszerűsítésének befejezésén kívül az üzemeltetést és a teljes körű szolgáltatást is tartalmazza 25 évre. A szolgáltatás minőségének javítása és fenntarthatósága érdekében az RFV egy biomassza-fűtőművet épít, valamint a város legnagyobb, Bucsin negyedének távhő-rekonstrukciója is most valósulhat meg. A gyergyószentmiklósi projekt teljes beruházási munkálatai egy éven belül fejeződhetnek be. A pályázat elnyerésével a társaság 2010-es üzleti tervének teljesítése elől újabb kockázati tényező hárult el - fogalmaz a közlemény.

Mindeközben a marosvásárhelyi tanács keddi rendkívüli ülésén elfogadta a helyi távfűtési vállalat, az Energomur szolgáltatásainak haszonbérbe adásához szükséges feladatfüzetet, így már pályázhatnak is az érdekelt vállalatok - tudósított a szekelyhon.hu.

A portál az RFV-t konkrétan meg is nevezi az egyik érdeklődőként. Az információt a Napinak megerősítette Kassai Ákos vezérigazgató is, aki a kondíciók ismeretében leszögezte, hogy azok alátámasztják a társaság műszaki koncepcióját. Bár konkrét beruházásnagyságról Kassai nem nyilatkozhat, a projekt léptékét jól szemlélteti, hogy a gyergyói 3600 fogyasztóhoz képest Marosvásárhelyen 17 ezer fogyasztót érintene a távfűtés 4-5 év alatt lépcsőzetesen végrehajtandó korszerűsítése és hosszú távú üzemeltetése.A korábban bejelentett zilahi projekt ügyében Kassai elmondta, a pályázatot a jövő hét elején nyitják meg a jelentkezők előtt, a döntés - a marosvásárhelyivel egyetemben - szeptember elejére várható. Zilahon jelenleg 1000 fogyasztó van az elavult hálózaton, ám további tízezret lehetne becsatlakoztatni, valamint tárgyalások folynak az érdeklődésüket már korábban jelző ipari fogyasztókkal is. Az egyik vagy mindkettő pályázat elnyerésének idén is lehetnek beruházási vonzatai, ám ezek legfeljebb a legszükségesebb és gyorsan megoldható feladatokra korlátozódnának, amelyek finanszírozására a szükséges források rendelkezésre állnak. A vállalat eredményét a projektek így 2011-től kezdve befolyásolhatják.

Józsa Bernát
Józsa Bernát

Ez is érdekelhet