A csütörtöki rally után pénteken ismét pozitív tartományban nyitó BUX gyorsan esésbe váltott és a nap jó részét mínuszban töltötte, még a Richter kereskedés végi csúcsközelbe rántása sem lendítette pluszba az indexet. A hét utolsó kereskedési napjától így elég lagymatag forgalom mellett, 0,27 százalékot esve, 22 593 ponton búcsúzott az irányadó pesti mutató, bár délben 22 281 ponton is megfordult. Ezzel gyakorlatilag szembe ment a világgal, hisz mind az európai, mind a tengerentúli piacok pluszban jártak.
A vezető papírok vegyes képet mutattak zárásban. Javítani csak a Telekom és a Richter tudott, utóbbi nem is akárhogy. Míg a távközlési vállalat részvényei 0,9 százalékkal, 685 forintig kaptattak, a gyógyszergyártó papírjait az egész napos oldalazás után zárásban alaposan felkötötték, így 1,45 százalékkal, 45 500 forintra drágultak. Ezzel pedig a Richter jegyzése csupán százforintos elmaradást mutatott a múlt hónapban beállított hároméves csúcstól. Szektortársa, az Egis már messze nem teljesített ilyen szépen, a kisebbik gyógyszercég árfolyama 1,7 százalékkal lejjebb kerülve 20 050 forintra olvadt a kereskedés végére. A nyitásban 5270 forintig dráguló OTP a nap folyamán 5050-en találta meg alját, zárásra azonban elég alacsony, 10,7 milliárdos forgalomban visszakapaszkodott 5150 forintra, ami 0,54 százalékos mínuszt takar. A Mol szintén a negatív tartományban végzett, 1,63 százalékkal, 20 500 forintra rontott minimális, alig 3,5 milliárdos forgalom mellett. A nap vesztesének a KEG bizonyult, amely 6 százalék felett gyengülve 230 forintra zuhant vissza. A kisebb papírok teljesítményét követő BUMIX jelentősen alulteljesítette nagy testvérét, a mutató 1,16 százalékos mínusszal, 1997 ponton búcsúzott a péntektől.
