BUX 139790.13 0,12 %
OTP 45810 -0,35 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Tegnap kifutott az OTP mamutkötvénye

2010. július 1. csütörtök, 23:00

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

Az OTP tegnap, a lejárat napján maradéktalanul eleget tett az 500 millió euró össznévértékű senior-kötvénye törlesztési és kamatfizetési kötelezettségének. Az ötéves futamidejű, változó kamatozású papírok kibocsátása annak idején huszonöt százalékos túljegyzéssel zárult, az Euribor felett tizenhat bázispontos névleges kamat azóta is a legalacsonyabb felár, amelyet magyar tőzsdei kibocsátó valaha kötvényért fizetett. Az öt évvel ezelőtti jegyzés végül 99,904 százalékos árfolyamon zárult, így a kibocsátási hozam mintegy 0,18 százalékkal haladta meg az Euribort. (Az idén decemberben lejáró, szintén ötéves, 300 millió euró össznévértékű senior kötvények névleges kamata ugyan egy bázisponttal alacsonyabb, de azt már rosszabb feltételekkel tudta értékesíteni az OTP, annak kibocsátási hozama ugyanis egy bázisponttal magasabb.)

Józsa Bernát
Józsa Bernát

Ez is érdekelhet