Az OTP tegnap, a lejárat napján maradéktalanul eleget tett az 500 millió euró össznévértékű senior-kötvénye törlesztési és kamatfizetési kötelezettségének. Az ötéves futamidejű, változó kamatozású papírok kibocsátása annak idején huszonöt százalékos túljegyzéssel zárult, az Euribor felett tizenhat bázispontos névleges kamat azóta is a legalacsonyabb felár, amelyet magyar tőzsdei kibocsátó valaha kötvényért fizetett. Az öt évvel ezelőtti jegyzés végül 99,904 százalékos árfolyamon zárult, így a kibocsátási hozam mintegy 0,18 százalékkal haladta meg az Euribort. (Az idén decemberben lejáró, szintén ötéves, 300 millió euró össznévértékű senior kötvények névleges kamata ugyan egy bázisponttal alacsonyabb, de azt már rosszabb feltételekkel tudta értékesíteni az OTP, annak kibocsátási hozama ugyanis egy bázisponttal magasabb.)
