BUX 139790.13 0,12 %
OTP 45810 -0,35 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Kérdéses a Kulcs-Soft éves tervének teljesítése

2010. június 29. kedd, 23:00

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

Az eddigi adatok alapján az idén stagnáló, azaz 800 millió forintos bevételt valószínűsít a Kulcs-Soft alapító elnöke, szemben az egymilliárd forintos korábbi várakozással. A profit nál mindenképpen tartani igyekeznek a legalább tízszázalékos haszonkulcsot (ez tavaly 12,5 százalék mellett 101 millió forintot jelentett), és a nyereséget ismét osztalékfizetésre fordítanák - mondta el egy befektetői beszélgetésen Kulcsár Tibor elnök-vezérigazgató. A közkézhányad növeléséről a papírok közel 97,5 százalékával rendelkező Kulcsár a Napi kérdésére elmondta: a jelenlegi árfolyamszintek mellett inkább vásárol (a lélektani alsó határt a 400 forint jelenti). Amennyiben az árfolyam ismét emelkedésnek indul, azt első körben hagyja, majd ha esetleg elakad, akkor 600-700 forint környékén ismét megfontolja az eladást. Intézményi vevőkre továbbra sem számít, mivel nekik a Kulcs-Soft egyelőre túl kicsi. (A tavaly novemberi bevezetéskor lapunknak még azt nyilatkozta, hogy 1000 forinton vásárlásaival állja majd útját az esésnek, valamint hogy egy éven belül 5-30 százalékos részesedést értékesít majd.) A bevétel növekedését az elnök többek közt a nemzetközi terjeszkedéstől várja. Spanyolországban június 10-e óta elérhető a három legnépszerűbb termékük, de reményei szerint szeptemberre a szlovák, román és német verziók is elkészülnek és megkezdődik terjesztésük. Nagy hangsúlyt fektetnek továbbá az iPhone-ra és iPadre készített alkalmazások fejlesztésére (a tervek szerint az eszközök értékesítésébe is belefognának, amennyiben sikerül megállapodniuk az Apple-lel).

Józsa Bernát
Józsa Bernát

Ez is érdekelhet