Négynapnyi lejtmenet után felfelé vették az irányt a tőzsdék hétfőn, miután a vártnál jobb amerikai jövedelmi és fogyasztási adat javított a befektetői hangulaton, így a vezető európai börzeindexek is a pozitív tartományban zártak. Az FTSE-100 0,5, a DAX 1,4, a CAC-40 pedig 1,6 százalékos emelkedéssel búcsúzott tegnap. A nap nyertese egyértelműen a pénzügyi szektor volt, amelyek megítélésén a G20 hétvégi találkozóján tárgyalt, a tőkemegfelelési követelmények szigorításának rugalmasabb menetrendjét eredményező javaslat is javított. A Barclays papírjainak árfolyama 1,5, a Deutsche Banké 1,9, míg a BNP Paribas-é 3,6 százalékkal került feljebb. A norvég Telenor 4,9 százalékkal erősödött, miután a BofA Merrill Lynch semlegesről vételre minősítette részvényeit, a szektoron belül legkedvezőbb trendnek való kitettségük folytán. A spanyol olajipari Repsol papírjai szintén a BofA ML felminősítésére drágultak, 2,6 százalékkal. Az Infineon papírjai pedig azt követően emelkedtek 2 százalékot, hogy a chipgyártó cáfolta azon lapértesülést, miszerint az orosz kormányzat nyomást gyakorol a német kancellárra, hogy az engedje a Sistema 29 százalékos részesedésszerzését a német vállalatban.
A tengerentúlon a bizonytalan nyitás után zöldbe váltottak a vezető indexek, ám lapzártánkkor már ismét pénteki záróértékeik környékét közelítették. A Dow Jones ipari átlaga 0,15, az S&P-500 0,1, míg a Nasdaq Composite 0,2 százalékos plusznál járt. A dohányipari vállalatok részvényei 4 százalék körüli mértékben erősödtek, miután a legfelsőbb bíróság nem volt hajlandó fellebbviteli szakaszra befogadni egy korábbi bírósági ítéletet, mely szerint az iparág évtizedeken át megtévesztette fogyasztóit a dohányzás kockázatai kapcsán. A fogyasztási adatra pedig a ciklikus szektor papírjai kaptak erőre, így emelkedett a Coca-Cola, illetve a GE árfolyama is.
