BUX 139790.13 0,12 %
OTP 45810 -0,35 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Három céget is szankcionált a BÉT

2010. június 23. szerda, 23:00

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

A Linamart és a Finextet figyelmeztette, míg a Humetet félmillió forintos pénzbírsággal sújtott a BÉT tájékoztatási kötelezettségük megsértése miatt. A Linamart és a Finextet időközi vezetőségi beszámolójuk késedelmes (előbbinél a csúszás 1, utóbbinál 7 nap volt) közzétételéért intette meg a tőzsde, a Humetet pedig a konszolidált éves jelentés közzétételének egy hónapos csúszása miatt bírságolta. A 100 ezertől 5 millió forintig kiszabható bírság alsó fertályába tartozó büntetés kiszabásakor a tőzsde figyelembe vette, hogy a társaságot a korábbi években többször is szankcionálta a tájékoztatási kötelezettség megszegése miatt. (A Humetet június elején a PSZÁF bírságolta ugyanezen megfontolásból hárommillió forintra.)

Józsa Bernát
Józsa Bernát

Ez is érdekelhet