Az euró elmúlt hónapokban tartó vesszőfutása a vállalati kötvények piacán is érezteti hatását, júniusban ugyanis csúcsra pörgött a kanadai dollárban, illetve svájci frankban denominált kötvények forgalma. A hónap során eddig 5,66 milliárd kanadai dollárért bocsátottak ki kötvényt vállalatok, ami 10,5 százalékos arányt képvisel a világ teljes kibocsátásain belül, ráadásul értékben is a májusinak duplája a Bloomberg adatai alapján. A svájci frankban kibocsátott adóslevelek aránya még látványosabb mértékben bővült, az előző hónapi 1 százalékhoz képest 5,1-re, azaz 3,08 milliárd frankra, amelyből 500 milliót a BMW kibocsátása tesz ki. Az euróövezetben megrendült befektetői bizalom azonban azzal jár, hogy az eurón és a dolláron kívül minden egyéb devizában kibocsátott kötvények aránya a tavalyi érték dupláját teszi ki, a teljes kibocsátást tekintve pedig rekordszintre, 29 százalékosra emelkedett júniusban. A General Electric Capital Corp. (a konglomerátum finanszírozásért felelős részlege) kanadai dollárban 500 millióért, svájci frankban 563 millióért bocsátott ki hitelleveleket az elmúlt fél évben, ám dollárban vagy euróban egyáltalán nem.
