BUX 139790.13 0,12 %
OTP 45810 -0,35 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Kisebb devizákban szaporodnak a vállalati kötvények

2010. június 16. szerda, 23:00

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

Az euró elmúlt hónapokban tartó vesszőfutása a vállalati kötvények piacán is érezteti hatását, júniusban ugyanis csúcsra pörgött a kanadai dollárban, illetve svájci frankban denominált kötvények forgalma. A hónap során eddig 5,66 milliárd kanadai dollárért bocsátottak ki kötvényt vállalatok, ami 10,5 százalékos arányt képvisel a világ teljes kibocsátásain belül, ráadásul értékben is a májusinak duplája a Bloomberg adatai alapján. A svájci frankban kibocsátott adóslevelek aránya még látványosabb mértékben bővült, az előző hónapi 1 százalékhoz képest 5,1-re, azaz 3,08 milliárd frankra, amelyből 500 milliót a BMW kibocsátása tesz ki. Az euróövezetben megrendült befektetői bizalom azonban azzal jár, hogy az eurón és a dolláron kívül minden egyéb devizában kibocsátott kötvények aránya a tavalyi érték dupláját teszi ki, a teljes kibocsátást tekintve pedig rekordszintre, 29 százalékosra emelkedett júniusban. A General Electric Capital Corp. (a konglomerátum finanszírozásért felelős részlege) kanadai dollárban 500 millióért, svájci frankban 563 millióért bocsátott ki hitelleveleket az elmúlt fél évben, ám dollárban vagy euróban egyáltalán nem.

Józsa Bernát
Józsa Bernát

Ez is érdekelhet