Bizonytalanságokkal indult a júniusi hónap, a csalódást keltő amerikai munkaerő-piaci adat, illetve az európai gazdaságok fellendülést lassító várható megszorító intézkedései is nyomást gyakoroltak a befektetői hangulatra. Így talán nem meglepő, hogy június első hetében a biztonságosabbnak ítélt eszköztípusokba fektető, azaz pénzpiaci, amerikai államkötvény-, illetve árupiaci (főleg nemesfémekre szakosodott) alapokba áramlott a legtöbb tőke az EPFR Global adatai alapján. Összességében a világ részvényalapjaiból 2,61 milliárd dollár távozott, míg az államkötvényalapokba 3,8, illetve a pénzpiaci instrumentumokba 9,63 milliárdnyi tőke érkezett.
Egyes, az érintett piacok túladottságának jeleit mutató részvényalapok ennek ellenére nettó beáramlást könyvelhettek el, így például Európa egyes régiói, a hazánkat is tartalmazó EMEA (európai, közel-keleti és afrikai feltörekvők), illetve a kínai és orosz kitettséggel rendelkező alapok. Igaz, az EMEA esetében elsősorban az orosz, illetve a nemzetközi piacoktól aránylag elszigetelt afrikai instrumentumok szerepeltek jól. A vesztesek közt a Japánba és az azon kívüli ázsiai piacokba (főleg a dél-koreai papírokra szakosodott), az amerikai részvényekbe, a német részvényekbe, valamint a mexikói-öbölbeli olajszivárgás következtében az energetikai szektor papírjaiba fektető alapok vannak.
