Hatalmas esés után zárásra sem sikerült talpra állnia a Budapesti Értéktőzsdének. A mínuszos nyitás után rövid ideig a csütörtöki záróérték környékén oldalazott a BUX, ám Szijjártó Péter miniszterelnöki szóvivő kora délutáni, a magyar gazdaság helyzetének súlyosságára vonatkozó kijelentésére beszakadt a piac. Az index napi minimumát 20 179,79 ponton érte el, 8,4 százalékkal elmaradva előző napi záróértéktől. Miután azonban elterjedt, hogy Szijjártó szavait külföldi hírügynökségek félreértelmezték, felfelé korrigált a mutató és 3,3 százalékos mínuszban, 21 288,93 ponton zárta a kereskedést. A nap legnagyobb vesztesének egyértelműen az OTP bizonyult, a bankpapírt a zuhanásban az 5000 forint körüli támasz is csak pár percig tartotta meg. Napközben 4624 forinton, azaz alsó limiten is járt egy ideig a részvényárfolyam, ám végül kissé visszakapaszkodva, 11 százalékos mínusszal, 4840 forinton végzett, története második legmagasabb, 72 milliárd forintos forgalma mellett. (2006-ban, az átváltható kötvény kibocsátásakor 130 milliárdnyi OTP-papírt kötöttek át.) Az eleinte pluszban forgó Mol sem úszta meg a pánikot, 18 680 forintos napon belüli tetejéről 1875 forintot esett, ahonnan visszapattanva 1 százalékos mínuszban, 18 000 forinton járt az utolsó kötésben, 10,5 milliárdos forgalomban. A csütörtökön a Teva bejelentésére rallizó Richter pénteken 1,12 százalékot esve 44 000 forintra rontott. Szektortársa, az Egis még silányabbul szerepelve 2,5 százalékot vesztett értékéből és 19 400 forinton zárt. A legellenállóbb blue chip a Magyar Telekom volt, amely megúszta fél százalék alatti eséssel és végül 692 forinton búcsúzott a hektikus pénteki kereskedéstől. A kisebb papírok teljesítményét követő Bumix nagyobb testvérénél egy hajszálnyival jobban teljesítve 2,5 százalékkal lejjebb, 1957,79 ponton végzett.
