A BlackRock Inc. 2010. május 28-i tájékoztatása alapján a Richter a BÉT honlapján bejelentette, hogy a New York-i székhelyű pénzügyi befektető befolyása 4,97 százalékról 5,09 százalékra változott. Ezzel két héten belül harmadszor módosította részesedését a BlackRock a hazai gyógyszergyártóban. Az amerikai befektetőcsoport május 17-én szerzett 5,04 százalékos befolyást, amelyet május 26-án csökkentett a bejelentési kötelezettséggel járó ötszázalékos küszöb alá, 4,97 százalékra. A Richterben a legnagyobb tulajdonos a Magyar Nemzeti Vagyonkezelő Zrt. 25,12 százalékkal, rajta kívül eddig csak a Bank of New Yorknak mint letétkezelőnek volt 5 százaléknál nagyobb, 6,99 százalékos részesedése.
