Pénteken vezették be a londoni tőzsdére a brit Gulf Keystone Petroleum új részvényeit, amelyeket a múlt keddi zártkörű kibocsátásnál intézményi befektetők jegyeztek le - írta a Bloomberg. A Mol kurdisztáni (iraki) olajmezőiben társtulajdonos vállalat a tőkeemelés során 152,3 millió részvényt értékesített 75 pennys darabonkénti árfolyamon intézményi befektetőknek. Az ügyletből befolyó 165 millió dollárral kielégítő szintet ért el a társaság tőkehelyzete Todd Kozel vezérigazgató szerint. A társaság részvényeinek árfolyama a jegyzés napján 9,8 százalékkal, 76 pennyre zuhant, péntek délután azonban már 77 penny fölött járt. Van azonban tér az emelkedésre, a Bloomberg elemzői konszenzusa ugyanis 148 pennys éves célárat ad és a céget követő összes idei ajánlás: vétel. A 2010-es tőkeberuházási (CAPEX) program finanszírozási hiánya a tőkeemeléssel elhárult, ami lehetővé tette a részvények csütörtöki tartásról felhalmozásra minősítését - szögezte le a Bloombergnek David Farrell, az Evolution Securities elemzője.
A Gulf Keystone augusztus végén tervezi a Shaikan-1 blokkban a kitermelési munkálatok beindítását - derül ki a kibocsátási tájékoztatóból. A kút az előzetes teszteredmények alapján napi 8-10 ezer hordónyi olaj felhozatalára lesz képes. A másik, Akri-Bijeel nevű területen (ahol a Molé a 80 százalékos többség az operátori jogokkal együtt) a próbafúrást végző kút már nagyon közel jár a tervezett teljes mélységhez, valamint folyamatban van a korábbi fúrási eredmények kiértékelése is.
