BUX 139790.13 0,12 %
OTP 45810 -0,35 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Megugorhatnak a részvényárfolyamok

2010. május 27. csütörtök, 23:00

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

Rendkívül túladottá váltak az amerikai részvények, így napokon belül az árfolyamok felpattanása várható - véli Barton Biggs, aki a Traxis Partners alapkezelőjeként tavaly háromszor több nyereségre tett szert, mint versenytársai. A szakember szerint napokon belül bekövetkezhet az általános piaci hangulat jelentős javulása, s egyáltalán nem lenne meglepő, ha az árfolyamok többéves új csúcsokra ugranának fel. (Biggs tavaly márciusban a mélyponton is részvények vásárlására biztatott.)

Ellentétes véleményt fogalmazott meg az egymilliárd dolláros vagyont kezelő alapot igazgató kanadai Eric Sprott, aki szerint az elmúlt hónap gyengélkedése egy hosszabb összeomlás kezdete, ami a 2009-es mélypontok alá nyomja majd az irányadó S&P-500-as mutató értékét. (Ez több mint 40 százalékos gyengülést jelentene a szerdai záróértékhez képest.) Sprott elsősorban az európai államadósságok miatt aggódik, szerinte innen még sok rossz hír fog érkezni a világ tőkepiacaira - írja a Bloomberg.

A feltörekvő piacok tőzsdéin jelenleg tapasztalható esés bikapiaci korrekció csupán, annak ellenére, hogy sokan medvepiaci átmenetet sejtenek - szögezte le tegnap Mark Möbius. A Templeton Asset Management ügyvezető igazgatója a feltörekvő piacokon a fejlettekéhez képest gyorsabb és nagyobb mértékű fellendülésre számít.

Józsa Bernát
Józsa Bernát

Ez is érdekelhet