BUX 139790.13 0,12 %
OTP 45810 -0,35 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Bővülő veszteség az Externetnél

2010. május 25. kedd, 23:00

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

Az Externet az első negyedév során csoportszinten 447 millió forintos árbevételén 56 millió forintos nettó veszteséget szenvedett el. Előbbi éves összehasonlításban 33, míg utóbbi 39 százalékos romlást tükröz a tavalyi azonos időszakhoz képest, az EBITDA ellenben 94 százalékkal, 55 millió forintra javult. A veszteség bővülésének oka a társaság gyorsjelentése szerint a Vivanet-akvizícióval kapcsolatos értékvesztésből adódó 75 millió forintnyi értékcsökkenés, amely a bázisidőszakban még nem jelentkezett.

Józsa Bernát
Józsa Bernát

Ez is érdekelhet