BUX 139790.13 0,12 %
OTP 45810 -0,35 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Ügyfelei kárára téved a Goldman-nyereséggyár?

2010. május 24. hétfő, 23:00

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

Hiába keresett az első negyedévben a Goldman Sachs saját számlás ügyletein mindennap dollármilliókat, az ügyfeleinek kiajánlott kilenc üzleten eddig hétből veszteségeket voltak kénytelenek elkönyvelni a rájuk hallgató befektetők. A bankóriás év elején kiadott hírlevelében szereplő, a 2010-es év legjobb üzleteinek elnevezett ajánlások alapján például aki lengyel zlotyt vett japán jen ellenében, az befektetése 14 százalékát bukhatta eddig, de közel tíz százalékot veszíthetett a Bloomberg adatai szerint az is, aki kínai részvényeket vásárolt Hongkongban, vagy éppen font sterlinget vett ausztrál dollár ellenében. Az Egyesült Államok értékpapír-piaci felügyelete (SEC) által bizonyos származékos eszközök értékesítésével befektetőit megvezető magatartása miatt csalásért beperelt Goldman Sachs ügyfelei (egy szenátusi meghallgatáson közzétett belső levelezés tanúsága szerint) gyakran panaszkodnak arra, hogy a bank hatékonyabban keres pénzt magának, mint klienseinek.

Józsa Bernát
Józsa Bernát

Ez is érdekelhet