BUX 139790.13 0,12 %
OTP 45810 -0,35 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Csúcson az aranyár

2010. május 12. szerda, 23:00

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

Új csúcsra, unciánként 1245,40 dollárra emelkedett szerdán napközben az arany legforgalmasabb, júniusi határidős jegyzése New Yorkban, megdöntve ezzel a tavaly december eleji 1227,50-es rekordot. A Marketwatch által megszólaltatott elemzők szerint a befektetők még mindig nyugtalanok, vajon a 750 milliárd eurós európai mentő csomag elejét veheti-e az adósságválság tovagyűrűzésének. Márpedig amíg a kérdés ilyen magas bizonytalanságszintet gerjeszt, folytatódhat a menedék eszköznek számító arany iránti kereslet fokozódása és ezáltal az árfolyam emelkedése is. Az európai és japán piacokon legnépszerűbb aranyérméket előállító Münze Österreich az elmúlt három hétben nagyobb volumenű forgalmat bonyolított, mint az első negyedévben összesen, ami pánikvételekre utal - nyilatkozta a Bloombergnek a társaság marketingigazgatója.

Józsa Bernát
Józsa Bernát

Ez is érdekelhet