BUX 138853.98 -0,32 %
OTP 45300 0,0 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Tombolva ébred a medve

2010. május 9. vasárnap, 23:00

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

A megnyugvás csak látszólagos volt, a nap megint csúnya véget ért, a BUX, amely napközben a 22 747 pontot is elérte, 1300 ponttal, 6,4 százalékkal alacsonyabban, 21 423 ponton zárt. Ez több mint a Dow előző napi állítólagos elütésből származó, 1000 pontos esése. Az OTP-vel megint jól elbántak, a részvény árfolyama 7,2 százalékkal, 5850 forintig hullott vissza a nap végére, annak ellenére, hogy a nagyon jó amerikai munkaerő-piaci adat előtt még 6200 forint fölött is forgott a részvény. A Mol sem úszta meg sokkal jobban a napot, az olajrészvény árfolyama, amelyet előző nap még nem befolyásolt a zuhanó olajár, pénteken már 6 százalékot esett vissza és 17 950 forinton fejezte be a napot. A Mol napközben még egész jól szerepelt, 19 000 forintos maximuma ugyanis csupán 100 forinttal maradt el az előző napi záróértékétől.

A várakozásoknál rosszabb gyorsjelentést közlő Richter ugyan sokáig jól tartotta magát, a nap végére azonban teljesen elhagyta az ereje, és hiába tesz neki jót az erősödő dollár, 7,8 százalékkal zárt alacsonyabban, mint csütörtökön. Ez 39 000 forintos értéket jelentett, úgy, hogy 43 200 forinton is megfordult a részvény jegyzése. A menekülő részvények közül még a Magyar Telekom teljesített jobban, annak ellenére, hogy a hozamemelkedés nem tesz jót a részvénynek. A papír ára 4,9 százalékkal, 625 forintra esett. A kisebb részvények közül is volt jó néhány, amely erősen megszenvedte a napot. A Synergon kurzusa például több mint 8 százalékkal, 600 forintra esett. A Danubius 7,5 százalékkal, az econet több mint 5 százalékkal gyengült.

Deák Bálint
Deák Bálint

Ez is érdekelhet