BUX 138853.98 -0,32 %
OTP 45300 0,0 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Elérte a pánik az állampapírokat is

2010. május 6. csütörtök, 23:00

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

A görög válság begyűrűzött a magyar állampapírpiacra is, ahol szintén a pánik jelei mutatkoztak csütörtökön, miután több lejárat esetében is akár 50 bázispontos hozamemelkedés következett be. Mindez azt jelentheti, hogy a piac a kamatcsökkentés végét kezdi el árazni, amiben nincs is semmi meglepő. Bár a hónap végi kamatdöntő ülés még messze van, a 11 havi csúcsra futó forintárfolyam mellett meglepő lenne egy újabb, 25 bázispontos májusi kamatcsökkentés - mondta a Napinak Török Zoltán, a Raiffeisen elemzője. A szakértő szerint bár valóban pánik uralja a piacot, a mostani emelkedés inkább a korábban félreárazott hozamokat korrigálja.
Ami a csütörtöki aukciókat illeti, a hároméves kötvények esetében volt a legszembetűnőbb a piaci szereplők aggodalma. A meghirdetett 25 milliárd forintnyi mennyiségre kevesebb mint 30 milliárdnyi ajánlatot nyújtottak be az elsődleges forgalmazók, a szerény érdeklődés miatt az Államadósság Kezelő Központ (ÁKK) 20 milliárdra csökkentette az elfogadott mennyiséget. A hároméves papírok 6,50 százalékos átlaghozama azonban 50 bázisponttal meghaladta a szerdai másodpiaci benchmarkot. Igaz, a csütörtöki másodpiaci hozam már 6,54 százalék lett a hároméves állampapír esetében. Az 54 bázispontos emelkedés kiugró volt a másodlagos piacon is, az ötéves és az egyéves lejárat is 28 bázisponttal emelkedett. A legkisebb emelkedést a legrövidebb lejárat, a 3 hónapos diszkont kincstárjegy produkálta, hozama 17 bázisponttal, 5,15 százalékra nőtt.

Deák Bálint
Deák Bálint

Ez is érdekelhet