BUX 139790.13 0,12 %
OTP 45810 -0,35 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

A szemét is lehet jó befektetés

2010. május 6. csütörtök, 23:00

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

Bár a befektetők érdeklődésének homlokterében leginkább a pénzügyi, technológiai, olajipari és nagy iparvállalatok szerepelnek, néha egészen valószínűtlen profilú társaságok papírjai is jó befektetésnek bizonyulhatnak. Az S&P-500 kosarába tartozó vállalatok közül az elemzői ajánlások alapján ugyanis a harmadik legnépszerűbb a szemétszállítással és -feldolgozással foglalkozó Republic Services részvénye, amelyre erős vételi javaslat mellett 35,43 dolláros 12 hónapos átlagos célárat fogalmaztak meg a Bloomberg által megkérdezett elemzők (ez durván 19 százalékos felértékelődési potenciált jelent a csütörtöki árfolyamhoz képest). A toplista első helyére a michigani gáz- és áramszolgáltató CMS Energy csoport részvényei kerültek fel, míg az első ismertebb név a negyedik helyezett Apple. A technológiai vállalatot figyelő 45 elemző - 3 tartást leszámítva - mind vételre ajánlja annak papírjait. Amennyiben bejön 311,93 dolláros éves célárátlaguk, a csütörtökön vásárló részvényesek közel 22 százalékos hozamot érhetnek el (igaz, az elmúlt 12 hónap során már csaknem duplázott a papír). Az elemzői ajánlások alapján jó vételnek számító részvények közt szerepel még a JP Morgan, a Bank of America, a Mastercard, a Visa, illetve a technológiai szektor szereplői közül a Cognizant Tech, a Cisco Systems, a Google, illetve az olajipari Chevron. A legnépszerűtlenebbek listáját a digitális átállással lépést tartani csak kevéssé tudó fotóipari Eastman Kodak vezeti, de ide kerültek a kiskereskedelmi áruházláncot üzemeltető Sears Holding vagy éppen a kimentése után az amerikai állam többségi tulajdonába tartozó AIG biztosítótársaság részvényei is.

Józsa Bernát
Józsa Bernát

Ez is érdekelhet