A BÉT irányadó indexe szerdán a keddi záróérték fölött nyitott, a nap végére azonban több mint 2 százalékos mínuszban, 23 207 ponton állt meg. A BUX a New York-i kereskedés kezdete után süllyedt napi legalacsonyabb értékére, 23 111 pontra, majd innen javítani tudott, annak köszönhetően, hogy a Richter árfolyamát az utolsó fél órában jelentősen felhúzták a befektetők.
A blue chipek közül egyedül a dollár erősödésén jól profitáló gyógyszeripari cég zárta nyereséggel a szerdai kereskedést. A Richter részvényei 42 450 forintot értek a nap végén, 1,6 százalékkal többet, mint kedden, a részvény maximumértéke 42 485 forint volt. A gyógyszerpapír az elmúlt napokban rendre a pesti parkett átlaga felett teljesített, elsősorban a dollár euróval szembeni nagyarányú erősödésének következményeként.
A legnagyobb veszteségek az OTP-t érték, a bankpapír árfolyama 32 milliárd forintos forgalom mellett 4,1 százalékkal csökkent zárásra. Az OTP árfolyama már a kereskedés első perceiben a keddi záróérték alá csökkent, majd több sikertelen korrekciós kísérlet után 6571 forintra esett vissza - az utolsó fél órában jegyzése több mint 80 forinttal csökkent, a részvény napi minimumértékén zárt.
A Mol a kereskedés zömében az előző napi záróértéke körül imbolygott, majd a tengerentúli tőzsdenyitás után árfolyama 19 000 ezer forintra zuhant. Az olajpapírra ettől 100 forinttal lejjebb született szerdán a legalacsonyabb kötés, záróára 3,2 százalékkal maradt el a kedditől, forgalma azonban jócskán felülmúlta az elmúlt időszakban megszokottat, több mint 4,8 milliárd forint volt.
A Magyar Telekom részvényeinek leértékelődése az előző napok tükrében rendkívül visszafogott, 0,8 százalékos volt, a távközlési cég papírjai a nap végére 661 forintot értek, szemben a reggeli 677 forintos ajánlatokkal.
