BUX 138853.98 -0,32 %
OTP 45300 0,0 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Eljött a megnyugvás napja

2010. április 29. csütörtök, 23:00

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

Két nap öröm, két nap pánik után csütörtökön eljött a megnyugvás napja a nemzetközi részvénypiacokon. Ennek megfelelően a magyar tőzsde is emelkedni tudott, az előző napi sötét felhők után kisütött a nap. A BUX 1,7 százalékkal, 24 725 pontra ment fel a nap végére, ami napi csúcsot is jelentett a kereskedés végi szép teljesítmény eredményeként. A decemberi BUX-lejárat kicsit kisebb mértékben, 1,4 százalékkal tudott drágulni, ez 25 130 pontot jelentett. A vezető részvények közül az OTP-nek sikerült a legjobban emelkedni. A nap elején még nagy kérdés volt, hogy sikerül-e a bankpapírnak elérni a 7160 forintos szintet, amivel technikai elemzők szerint semlegesítheti az erős esést jelző szigetfordulós alakzatot. Ez a nap végére teljes mértékben sikerült, mivel a részvény napi csúcsán, 7199 forinton, 2,8 százalékos pluszban fejezte be a napot. A meglepetésmentes közgyűlést lezavaró Mol is jól szerepelt, a nap végére 2,5 százalékkal szintén napi csúcsára, 20 505 forintra tudott emelkedni az ára. Az osztalékszelvény levágása utáni jelentősebb esést csak kisebb mértékben, 0,6 százalékkal tudta felfelé korrigálni a Magyar Telekom, amely 727 forinton búcsúzott. A Richter viszont teljesen szembe ment a piaccal, 42 990 forintos nap eleji maximumáráról folyamatosan esett, s végül 0,1 százalékos mínuszban, napi mélypontján, 42 405 forinton fejezte be. Nem tudott emelkedni a másik gyógyszergyártó, az Egis sem, amelynek 21 150 forintos záróára pontosan megegyezett az előző napival. A szintén sima közgyűlést tartó Rába 2,6 százalékkal, 975 forintra tudott drágulni. A kisebb részvények közül több mint négy százalékot emelkedett a Csepel, valamint a Forrás törzsrészvénye és a Graphisoft Park is. A piaccal szembe menve esett viszont 2,5 százalékot az AAA Auto.

Deák Bálint
Deák Bálint

Ez is érdekelhet