A PannErgy 90 százalékos tulajdonában lévő Szentlőrinci Geotermia Zrt. a Nemzeti Fejlesztési Ügynökség április 22-ei döntése értelmében 442,3 millió forint vissza nem térítendő támogatásban részesül - derül ki a társaság közleményéből. A Pécs melletti Szentlőrincen tavaly szeptemberben sikerrel zárult a próbafúrás, és a kútra épített, a tervek szerint mintegy öt megawatt teljesítményű geotermikus fűtőmű októbertől látja el a város távhőrendszerét, teljesen lecserélve az eddigi gázkazánokat.
Amint Bokorovics Balázs a Napinak elmondta, az összességében 1,2-1,3 milliárd forintos beruházás során a fennmaradó összegből 240-260 milliót önerőből fedeznek (a PannErgy Polifin Zrt.-n keresztül), a maradékot pedig bankhitelekből. Kérdés, hogy ehhez megvárják-e az EIB egyelőre még elbírálás alatt levő 110 millió eurós hitelkeretét. A KEOP-pályázat elbírálása igencsak elhúzódott, Gyimóthy Dénes vezérigazgató tavaly év végén még decemberi döntésre számított. A megítélt összeg a Nemzeti Fejlesztési Ügynökség honlapján található adatok szerint 47 százalékos támogatási arányt képvisel.
