Két nap száguldás után a romló nemzetközi hangulat megállásra késztette a BUX-ot, így továbbra sincs válasz arra, hogy újabb csúcsra tud-e jutni a magyar tőzsde. A romló hangulat oka ugyanaz volt, mint ami pénteken eufóriát váltott ki, nevezetesen a Görögországról érkező hírek. A vállalati gyorsjelentésekre és a makroadatokra ugyanis nem lehetett panasz, s vélhetően ezeknek tudható be, hogy kisebb eséssel megúszta a világ a keddi napot. A délelőtt még 25 000 pont felett megforduló BUX 24 700 pont közelébe is visszahullott, de a kis mínusszal nyitó amerikai indexek hatására a nap végére megnyugodtak a kedélyek. Így a BUX a nap végi felrántásnak köszönhetően végül minimálisan, 0,2 százalékkal esett 24 891 pontra. A decemberi határidő azonban pesszimizmust mutatott, hiszen egy százalékkal, 25 238 pontra esett, csökkentve a kamattartalmat. A BUX jó teljesítménye elsősorban a Molnak köszönhető, amely 1,4 százalékkal, 20 390 forintra drágult, érdekes, hogy a nemzetközi hangulattól a többi régiós olajcéggel együtt tudott elszakadni. Az osztalékszelvénnyel utolsó alkalommal forgó Magyar Telekom 802 forinton fejezte be a napot, ami 0,4 százalékos mínuszt jelentett. Az OTP sem szakadt be, annak ellenére, hogy a tengerentúlon előző este a bankszektor volt az egyik nagy vesztes. A bankpapír viszonylag alacsony, 12,8 milliárd forintos forgalom mellett 7275 forinton zárt, ami 0,6 százalékos mínuszt jelentett. A Richter árfolyama érdekes módon a forint gyengülése ellenére is a legtöbbet esett a nagyok közül, 1,6 százalékkal, 43 215 forintra süllyedt. A kisebb részvények közül az előző nap 15 százalékkal dráguló AAA Auto a nap elején még magasan, 205 forinton nyitott, végül azonban 2,1 százalékkal, 188 forintra esett.
