BUX 139790.13 0,12 %
OTP 45810 -0,35 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Év végére eladja teljes hálózatát a TvNetWork

2010. április 22. csütörtök, 23:00

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

Újabb öt hálózat értékesítéséről állapodott meg a TvNetWork 30 százalékos tulajdonosával, a Digivel, ezúttal 1,2 milliárd forint értékben - derül ki a társaság közleményéből. A hónap során eddig két ízben jelentett be hasonló tranzakciót a cég, egy esetben szintén a Digi, míg a másikban a PR-Telecom Zrt. állt a vevői oldalon. Az eddig bejelentett eladásokból összesen 2,65 milliárd forint folyik be a TvNetWork számlájára.
Előkészítés alatt állnak további értékesítések is és a tervek szerint az év végére a teljes hálózati állományon túladhat a cég - mondta el a Napi kérdésére Nemes Attila igazgatósági tag. A hálózat leépítése után az azokért befolyó összegből pénzügyi befektetőtársasággá alakulhat a cég, amelynek jövője kétféleképpen alakulhat. Az egyik forgatókönyv szerint a Digi 33 százalék fölé megy és megteszi nyilvános vételi ajánlatát (az eredeti tervek szerint erre részvényenként 300 forintos árfolyamon még február végéig sor került volna, azóta elakadtak a tárgyalások és egyelőre nincs új ígéret), vagy a két társaság összeolvad - vázolta a helyzetet Nemes. Arra a kérdésre, hogy utóbbi esetben kivezetik-e a TvNetWorköt a tőzsdéről, az igazgatósági tag úgy reagált: ő személy szerint a tőzsde mellett tenné le a voksát, s bár a Digi nevében nem nyilatkozhat, véleménye szerint ez elől a nagytulajdonos sem zárkózik el. Főleg mivel az összeolvadással létrejövő cég teljesen más nagyságrendet képviselne, mint jelenleg a TvNetWork önmagában.

Józsa Bernát
Józsa Bernát

Ez is érdekelhet