BUX 138853.98 -0,32 %
OTP 45300 0,0 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Nem szavazhat a Szurgut a Mol-közgyűlésen

2010. április 21. szerda, 23:00

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

Nincs benne a Mol részvénykönyvében a Szurgutnyeftyegaz, így az oroszok, akárcsak tavaly, idén sem szavazhatnak az éves rendes közgyűlésen - tudta meg a Napi. A közgyűlésre szóló tulajdonosi megfeleltetés időpontja április 20-a volt. Lapunk értesülését erősíti az az orosz forrásokból érkezett, az MTI által idézett hír is, amely szerint az idén sem szavazhat a Szurgutnyeftyegaz a Mol április 29-i közgyűlésén. Az orosz lapok szerint a Szurgut még megfigyelőként sem vesz részt a találkozón.

A részvételhez a jogot a Szurgutnyeftyegaz ugyanis mindaddig nem szerezheti meg, amíg tart a Pénzügyi Szervezetek Állami Felügyeletének tavaly áprilisban megkezdett vizsgálata. Binder Istán, a szervezet szóvivője ezzel kapcsolatban lapunkkal azt közölte, valóban indítottak hivatalból az oroszok részvényvásárlása kapcsán piacfelügyeleti eljárást. Ebben azt vizsgálják, hogy a tranzakció nem ütközik-e a tőkepiaci törvény bennfentes kereskedelem, illetőleg piacbefolyásolás tilalmára vonatkozó egyes rendelkezéseibe. Azt azonban egyelőre nem lehet tudni, hogy ez a vizsgálat mikor zárul le.

Így a közgyűlésen sok izgalom nem várható, ugyanakkor továbbra is csak találgatni lehet, hogy mit akarnak kezdeni az oroszok a számukra egyelőre csak pénzügyi befektetésként értékelhető csomaggal, bár ebből a szempontból sem lehetnek túl boldogok egyelőre. A Szurgut ugyanis 1,4 milliárd eurót fizettek tavaly márciusban a 21,2 százaléknyi Mol-részvénycsomagért, ami 19 212 forintos részvényenkénti árat jelentett. A Mol-részvények ugyanakkor szerdán 19 550 forinton zártak.

Deák Bálint
Deák Bálint

Ez is érdekelhet