BUX 138853.98 -0,32 %
OTP 45300 0,0 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Csak jó híreket hoznak az amerikai bankok

2010. április 21. szerda, 23:00

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

Hasonlóan a gyorsjelentésüket már korábban publikáló szektortársaikhoz, szerdán a Morgan Stanley, a Wells Fargo és a Moody's is a várakozások feletti első negyedéves eredményről számolhatott be. A három bank, illetve befektetési ház közül a legmeggyőzőbb teljesítményt a Morgan mutatta, amelynek 1,4 milliárd dolláros profitja közel duplája lett a várakozásoknak. A sok elemző által inkább figyelt bevételi számoknál is jól teljesített, a nettó bevételei háromszorosukra nőttek a bázishoz képest, ami január-márciusban több mint 9 milliárd dollárt jelentett.
Hasonlóan más bankokhoz, illetve brókercégekhez, a jó eredményt elsősorban az üzleteivel érte el a Morgan Stanley. A hírre több mint 3 százalékot drágult a részvény a kereskedés első részében. A Wells Fargo már csak a piaci hangulattal együtt tudott emelkedni, miután a nettó profitja az első negyedévben nettó 16 százalékkal, 2,55 milliárd dollárra, azaz részvényenként 45 centre csökkent. Ugyanakkor ez az eredmény is túlszárnyalta a 43 centes elemzői várakozásokat - tudatta a Bloomberg. A díjbevételek 7 százalékkal nőttek, és a kamatmarzs is emelkedett az egy évvel korábbi adatokhoz képest, mindkettő biztató hír a jövőre nézve.

A Moody's szintén tegnap tette közzé gyorsjelentését, amely szerint részvényenként 47 centes, összesen 113,4 millió dolláros nyereséget ért el márciusig. Az elemzők 44 centes részvényenkénti nettó profitot vártak a cégtől. A társaság bevételei 16,6 százalékkal, 476,6 millió dollárra emelkedtek, míg a szakértők 456 millió dolláros bevételre számítottak. A Moody's első negyedéves vártnál jobb eredménye ellenére sem változtatott korábbi éves profit-előrejelzésén, miszerint 1,75-1,85 dolláros részvényenkénti profitot érhet el 2010-ben.

Deák Bálint
Deák Bálint

Ez is érdekelhet