BUX 138853.98 -0,32 %
OTP 45300 0,0 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Első fecskeként osztalékot fizet a Goldman

2010. április 20. kedd, 23:00

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

Az elemzői várakozásokat jelentősen meghaladó, 5,59 dolláros egy részvényre jutó eredményt ért el a Goldman Sachs az idei első negyedévben. A múlt hét végén az amerikai felügyelet által beperelt bankház (Napi, 2010. április 18.) árbevételi szinten is jobb számokat közölt, miután az elemzők 11,16 milliárd dolláros becslése helyett 12,78 milliárd dollárt ért el. Ennek ellenére tovább esett a részvény árfolyama, úgy látszik tehát, hogy a befektetők nem bocsátottak meg a cégnek.

A magas profit elsősorban a kötvénykereskedésnek köszönhető, ami annak fényében érdekes, mivel pont ezekért az üzleteiért támadják most a céget. A teljes nettó profit egyébként 3,3 milliárd dollár lett, ez 91 százalékos növekedés az egy évvel korábbihoz képest. Ennél pár száz millióval többet kerestek a kötvényügyleteken, ugyanakkor a profitot több mint 2 milliárd dollárral rontották a sajátrészvény-vásárlások.
A Goldman a gyorsjelentésben az amerikai felügyelet támadására nem tért ki, csupán megköszönte ügyfelei és befektetői kitartását. A Goldman gyorsjelentése továbbra is meggyőző, a bank ugyanis jól láthatóan a legjobban vészelte át a válságot. A Tier1 mutatója például 15 százalék volt március végén, ami kimagaslóan jó mutatószám. A mostani banki jelentések közül ráadásul egyedüliként osztalékot is terveznek fizetni (június 29-én). Ez részvényenként 35 cent lehet, ami jelképes összeg, de a bank ezzel demonstrálhatja, hogy rendben mennek a dolgai.

Deák Bálint
Deák Bálint

Ez is érdekelhet