Nem kímélték a befektetők a magyar tőzsdét, amelyet a nap végén az sem tudott feltámasztani, hogy az amerikai piacokat gyorsan pluszba húzták a várakozásokat meghaladó Citigroup-eredményt követően. A pénteki amerikai esést lereagálva 24 000 pont környékén kezdte a napot a BUX, amely napközben sem tudott jelentősen eltávolodni ettől az értéktől. A nap vége pedig kifejezetten rosszul sikerül, hiszen a záró szakaszban lekötött Richter- és Magyar Telekom-részvényeknek betudhatóan napi mélypontján, 3 százalékos mínuszban zárt a vezető index. Ez 23 863 pontot jelentett. A napi maximumot 24 223 ponton érte el az index, ami azért lehet fontos, mert így 24 397 pontig nyitva maradt egy szigetfordulós rés, ami nagyon erős esést jelző alakzat. A vezető részvények közül a legtöbbet valamivel több mint 4 százalékkal a Magyar Telekom este. Az osztalékrészvény a nap elején még 796 forint közelében is forgott, a záró szakasz csúnya lekötése miatt azonban napi mélypontján, 770 forinton fejezte be a napot. Sokat, 3 százalékot esett a Mol is, amelyet fundamentálisan is támogatott, hogy az olaj ára is megbicsaklott a Goldman-ügy miatt. Az olajrészvény így ismét 455 forinttal 20 000 alatt fejezte be a napot. A Richter 2,7 százalékos csökkenésében szintén a nap végi lekötés játszotta a szerepet. Így a 43 000 forintos ár e részvény esetében is a napi mélypontot jelentette. Az átlagnál jobban viselte a napot az OTP, ami talán annak volt betudható, hogy a Citigroup jó hírrel örvendeztette meg a szektor befektetőit. Az OTP 2,7 százalékkal, 6765 forintra esett, mintegy 17 milliárd forintos forgalom mellett. A kisebb részvények közül a 4-4 százalék körül eső Rába és a Synergon is megszenvedte a napot, de a pénteken még új csúcsot döntő Egis árfolyama is 3 százalékot bukott.
